Edukacja i szkolnictwo Reklama i marketing

Na czym polega doradztwo personalne?

Doradztwo personalne jest świadczeniem usług w zakresie human resources na rzecz zleceniobiorcy. Podczas takiego procesu, doradcy wykorzystują swoja fachową wiedzę oraz bieżąca sytuację oraz znajomość na rynku pracy. HR – owcy zajmują się rekrutacja nowych pracowników dla firm. Zleceniobiorcę z doradcą łączy stosunek prawny zawierający elementy umowy zlecenia. Doradztwo personalne jest działalnością gospodarczą jakiejś jednostki, która ma na celu pomoc przedsiębiorcom w znalezieniu odpowiednich pracowników na oferowane stanowisko.

Do działań takich osób zalicza się także prowadzenie szkoleń, treningów i szeroko pojętej edukacji. Profesjonalny doradca powinien posiadać głęboką wiedzę na temat osobowości człowieka w stosunku do ciągłych zmian na rynku pracy. W trakcie procesu rekrutacyjnego w danej firmie występuję jako reprezentant firmy zleceniodawczej. Zły wybór osoby na te stanowisko może przynieść firmie duże straty finansowe jak i czasowe. W tym przypadku liczy się maksymalizacja ceny w stosunku do wyników pracy oraz czasu. Dzisiaj tacy konsultanci nie tylko przeprowadzają rozmowy rekrutacyjne oraz testy kompetencji to coraz częściej sami decydują się na znalezienie odpowiedniego kandydata w różnych miejscach i na różnych stronach internetowych. Jednak najtrudniejszym elementem takie rekrutacji jest chyba nakłonienie idealnego kandydata do podjęcia zatrudnienia w firmie Klienta.

studenci
Studenci /sxc.hu

Dzisiaj coraz częściej doradców personalnych w zakresie human resources nazywa się łowcami głów. Przed podpisaniem umowy należy sprecyzować wymagania naszego Klienta, żeby mieć pewność kogo potrzebujemy. Musimy dowiedzieć się czego dotyczy oferta oraz charakter pracy, możliwości rozwoju oraz profitów firmowych dla przyszłego kandydata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.