Dom i wnętrza

Wentylacja pomieszczeń

System wentylacyjny to bardzo ważna część naszego domu. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę jak duży jej wybór ma wpływ na nasze zdrowie i jak rozpoznać, że z naszym systemem jest coś nie tak.

Nieprawidłowo działająca wentylacja

Ma ona bardzo niekorzystny wpływ na nasz dom i przede wszystkim na nasze zdrowie. Kiedy nie otwieramy okien, powietrze w pomieszczeniu jest bardzo zanieczyszczone, co może powodować dolegliwości takie jak ból głowy, czy problemy ze snem, a nawet zaburzyć pracę układów: nerwowego i oddechowego. Niesprawność układu wentylacyjnego możemy rozpoznać po pleśni i grzybach na ścianie – fatalnych w skutkach dla naszego zdrowia, skraplanie pary wodnej na szybach, nieprzyjemny zapach. Możemy również zdiagnozować to po obserwacji naszego poczucia, które może gwałtownie się pogorszyć. Jak dobrać odpowiedni system wentylacyjny.

Rekuperacja

Coraz więcej osób decyduje się na to niezwykle korzystne rozwiązanie. Ten sposób wentylowania pomieszczeń to dostarczanie świeżego powietrza z zewnątrz i wyciąganie tego zanieczyszczonego przed budynek. Jest to sposób ekologiczny, który pozwala na oszczędzanie ciepła w naszym domu powstającego w takich miejscach jak kominek, a dobrze wiemy, że jeśli tylko możemy zrobić krok w stronę naszego środowiska, powinniśmy wykonać go bez najmniejszego zastanowienia. Jest to rozwiązanie w 100% korzystne dla najważniejszego aspektu naszego życia, jakim jest oczywiście zdrowie. Poza tym jest to dla nas duża oszczędność kosztów, dlatego też nie warto zastanawiać się, a przystąpić do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.